בית / רשלנות רפואית בהריון / רשלנות רפואית וגניקולוגיה
אפידורל בהריון

רשלנות רפואית וגניקולוגיה

 מה כולל תחום הרפואה הזה?

גניקולוגיה היא מדעי האישה או במילים אחרות "רפואת האישה". המילה מגיעה מהמילה היוונית "גניקה" שהיא אומרת אישה, והמילה "לוגוס" שהיא אומרת ידע. רפואת האישה מתרכזת בחלקי האישה הייחודיים לה, מערכת הרבייה בעיקר, לרוב בנוגע למחלות נשיות, פריון והיריון של אישה. רופא העוסק בתחום נקרא גניקולוג וישנו צורך להיבדק על ידי גניקולוג מוסמך בצורה שוטפת ולא רק אחרי אבחון חריג, אלא באופן שגרתי. גניקולוג יכול להציל את חייה של אישה בעזרת אבחונים מוקדמים של סיבוכים כלשהם, כמו זיהומים, מחלות מין וסרטן. אישה שנמצאת בשלבי הפוריות שלה, הגניקולוג משחק תפקיד חשוב מאוד במצב הבריאותי והחיים שלה באופן כללי, הוא רושם לה את אמצעי המניעה שלה, מנהל מעקב היריון ועוד.

אישה בהריון

רשלנות רפואית אצל הגניקולוג

מכיוון שגניקולוג אמון בביצוע של בדיקות בזמן ההיריון, יכול לקרות מקרה שבו הוא מאבחן בצורה לא נכונה את המצב של אישה הרה או מצבו של העובר בבטן שלה, או לבצע אבחון רשלני, כמו אולטרסאונד או סקירת מערכות. במצב שבו העובר או האישה לא מקבלים את הטיפול הדרוש, ומסיבה זו נוצרים נזקים לא הפיכים לעובר, ישנה עילה לתביעה על רשלנות רפואית. חשוב לציין שתביעה בתחום הגניקולוגיה, מכילה כמה מאפיינים מיודים משלה. אבל חשוב לזכור, שלא כל נזק נגרם על ידי רשלנות רפואית והמסיבות האלה חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין מומחה בתחום. תחת הטיפול של התביעה, עורך הדין יבצע את הבדיקות הנדרשות, יחשוב על האסטרטגיה הנכונה לנהל את התיק ויצור קשר עם רופא מומחה לרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בגניקולוגיה

מאחר ותחום הגניקולוגיה הוא נרחב מאוד עם הרבה תת תחומים, ישנן עילות נוספות בשביל להגיש תביעה על רשלנות, שלא בהכרח נוגעות בנזקים שנגרמו בזמן היריון. מקרים אלה קשורים רשלנות במהלך אבחון של סרטן רחם, במהלך ביצוע של הפלה, טיפול לא נכון של אישה בהיריון בסיכון גבוה, מחסור באבחוני מום שהובילו להולדה בעוללה, איחור באבחון של מחלות רציניות, מחסור בהפניות מתאימות לבדיקות עקב ממצאים מחשידים ועוד.

 

אולי יעניין אותך גם

ייעוץ גנטי

הולדה של ילד עם תלסמיה בגלל רשלנות רפואית במעקב הריון

תוכן העניינים1  מחלת התלסמיה1.1 הסוגים של המחלה:1.2 רשלנות רפואית באבחון תלסמיה1.3 הולדת ילוד שסובל מתסמונת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *