בית / מהי רשלנות רפואית / תביעות רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית

 עילות שכיחות על נושא זה כוללות עילות על הטענה שאבחון בזמן ההיריון היא מאפשר את הפסקת ההולדה. עוד עילות כוללות טיפול רשלני של המצב או מתן של מענה חסר או סיוע בהתמודדות עם המצב של התסמונת בין הילדים שלוקים בה, בעזרת טכניקות קשות כמו חינוך מיוחד, לימוד דיבור פרטני, ריפוי בעיסוק, טיפולים מיוחדים ועוד.

רשלנות בהריון ולידה

כל אלה עוזרים לשפר את המצב של התינוק אמנם טיפול לא נכון של המצב מטעם הרופא באח המצבים האלה, יכול להיות עילה לתביעה בבית המשפט. הסיבה היא שטיפול לקוי יכול להוביל לנזק נפשי או להחמיר את הנזק הקיים ולמנוע את הטיפול או ההתקדמות במחלה. עוד על כך, טיפול תרופתי יכול להוביל להפחתה של אגרסיביות של החולה, הפרעות קשר וריכוז, חרדות ועוד. הרשמת תרופות לא נכונה, לא רק שלא תעזור לחולה אלא יכולה לגרום לנזק פיסי, שלא לדבר על סבל, ולכן זו עילה לתביעה על רשלנות רפואית.

התיישנות של תביעות על רשלנות רפואית

פעם, תביעות רשלנות רפואית על תסמונת גנטית ובאופן כללי איקס שביר, היו מתיישנות כאשר הילד היה מגיע לגיל 25 אמנם בחודש מאי בשנת 2012 זה השתנה בגלל מקרים של הולדה בעוולה של הילוד. לאחר הפסיקה צריך לבחון אם תביעות ההולדה בעוללה שמגיעים הורים של ילדים בגיל למעלה משבע שנים יכולות אכן להיות בתוקף. בכל מקרה, תביעות על תסמונת איקס שביר, מומים מולדים ותסמונות גנטיות אחרות, רצוי להגיש כמה שיותר מוקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *