בית / מהי רשלנות רפואית / רופא סביר ורשלנות רפואית
ניתוחיפ פלסטיים לא טובים

רופא סביר ורשלנות רפואית

 כאשר דנים על המעשים של רופא המואשם ברשלנות רפואית, ישנו מבחן הרופא הסביר. זה אומר שהאם רופא מנוסה סביר היה פועל באותה צורה  שהרופא המואשם פעל בה? מבחן זה מנסה להוכיח אם הרופא פעל או לא פעל לפי הסטנדרטים הרפואיים המקובלים ברפואה המודרנית.  בכל אופן, תביעות רשלנות על שקיפות עורפית הן מסובכות ותובעים חייבים להוכיח את הנזק שנגרם לילוד על הולדה של ילד עם מום ושקיים קשר סבתי בין המצב הנוכחי לרשלנות של הרופא. בכל מקרה, חשוב מאוד ליצור קשר עם עורך דין מנוסה ומומחה ברשלנות רפואית. עורך דין מומחה יבדוק א אכן יש כאן עילה לתביעה ויאסוף מידע מקיף על המרכיבים הדרושים להכין תיק.

רשלנות רפואית וטיפולי פוריות

אם בני זוג לא מצליחים להשיג היריון ולהוליד ילדים, יכול להיות שישנה בעיה רפואית כלשהי בקרב אחד מהם או אפילו אצל שניהם.  לפעמים הבעיה היא לא  בגלל סיבות רפואיות בלבד. בכל מקרה, הרצון החזק של אדם להתרבות מוביל לא פעם ולא פעמיים בני זוג למומחה פוריות. שעוזר להם להבין את הבעיה ולטפל בה. חשוב לציין שטיפולים אלה תלויים מאוד במחזור הטבעי של אישה ולא תמיד משיגים תוצאות שרוצים. לפעמים מדובר בטיפולים למשך זמן רב מאוד, לרוב מדובר בקשיים פיזיים רציניים מאוד, שמשפיעים על בני הזוג.

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

טיפולי פוריות

רשלנות רפואית יכולה להיגרם בכל שלב בטיפול ואין היא נדירה כלל. בין עוד סיבות, היא נגרמת על דילול עוברים רשלני, העדר הסמכה מדעת של בני הזוג לטיפול, מתן של טיפול פוריות לא מתאים, מעקב היריון מוזנח, חוסר מסירת מידע מלא בנוגע לעוד אפשרויות לטיפולים. ברור שלא כל כישלון טמון ברשלנות רפואית ואף טיפול לא יכול להבטיח 100 אחוזי הצלחה, כך אומרים הטובעים. יעלות שכיחות בנוגע להגשה של תביעות רשלנות הן בנוגע לנזק שנגרם בגלל מינונים לא נכונים של זריקות הורמונאליות, טיפול שגוי בביציות  המופרות, מעקב מוזנח אחר היריון בסיכון, ביצוע הליכים ברשלנות אחר הפריה, עיכוב בתן המלצה וסיוע בנוגע לשיטות טיפול, ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *