בית / מהי רשלנות רפואית / הוכחת נזק ברשלנות
רשלנות בניתוח

הוכחת נזק ברשלנות

כדי להוכיח רשלנות רפואית חשוב למצוא ראיות מוצקות, עובדתיות ומשפטיות, לקיומו של קשר ישיר בין הנזק שנגרם לזוג  לבין ההזנחה והרשלנות של הרופא, כמו ביצוע מאורגן של שיטה שלא פועלת או מתאימה לזוג, בלי שום מחשבה לנסות לשנות אותה או להציע סיוע בביצוע השיטה ומכך לגרום לנזק בלתי הפיך לאשה או לאיש המונע או מקשה עליהם להוביל להיריון. תחת התביעה ישנה פנייה למומחה רפואי בתחום הגניקולוגיה והפוריות והוא אמור לבחן את ההתנהלות של הרופאים, לפענח את הרשומות ולהחליט על חוות דעתו על המצב בנוגע להאם הייתה הפרה של חובת הזהירות של רופא מטפל או לא.

בית המשפט בוחן את חובת הזהירות במבחן הרופא הסביר ומשוואה את המקרה לפרקטיקה הנפוצה ברופאה במצבים דומים לזה. חשוב לקחת בחשבון בתחת המסגרת של ניהול התביעה גם אופן ביצוע השיטה של הזוג יעמוד במבחן ורמת ההתערבות שלהם בתהליך.  מסיבה זו, חשוב ליצור קשר עם עורך דין מומחה לנזקי גוף לבדיקה של המצב. עורך דין ייקח בחשבון את ההיבט המשפטי ואכן יוכל להשוות את המקרה לתיקים דומים שהיו בבית המשפט בעבר.

האם ישנם פיצויים שנקבעים בתביעות רשלנות רפואית?

פיצויים על רשלנות רפואית בטיפולי פוריות שונים בכל מקרה ומקרה ובאופן כללי נקבעים לפי חומרת הנזק והסבל. בנוגע לעניין זה חשוב לבחון את מה שאיבד הזוג כמו סיכוי טוב יותר להיכנס להיריון למשל, אובדן ימי עבודה, פגיעה גופנית בזוג, תאי הסכמה מדעת ועוד. חשוב לזכור שעילה לתביעה שונה ממקרה למקרה, חלק מהתביעות מוצגות לעיל ולכן חשוב לבדוק כל מקרה  כיחיד. עורך דין מומחה לתביעות רשלנות רפואית בטיפולי פוריות, יבדוק את כל המידע הנתון שמונח לפניו, יבצע כמה פעולות נוספות דרושות להשלמה של התמונה המלאה ויוכל להעניק את חוות הדעת שלו בנוגע לסיכוי להצליח ואת הפיצויים האפשריים, על בהסתמכות על הניסיון שלו בתחום והפסיקות הקודמות בנושא זה בבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *