בית / רשלנות רפואית בלידה / איך נוצר מצב של שיתוק ארב?

איך נוצר מצב של שיתוק ארב?

 ERBS PARLY או בעברית שיתוק ארב, הוא מקרה שבו נגרם נזק למערכת העצבים, שבא לידי ביטוי בשרירים חלשים ואפילו לשיתוק מוחלט של בילד בזמן הלידה. ברוב המצבים מדובר במצב שבו העובר גודל ולא יכול לזוז בחופשיות בתעלת הלידה. ולכן, הכתפיים נתקעות תקועות בתעלה והצוות צריך להפעיל כוח על מנת להוציא אותו. אם ביצוע היציאה לא נעשה בזהירות מוחלטת, זה יכול להוביל לשיתוק ארב. עובר או אם ששוקלים הרבה יחסית יכולים להוביל למצב הזה ובמצב בו המקרה מזוהה מוקדם על ידי הצוות, אפשר גם לטפל במצב בעזרת ניתוח קיסרי.  במצב בו הצוות לא הצליח לזהות בזמן את הבעיה, ולכן נבחר לבצע לידה רגילה, אז העניין הוא שלאחר שראשו של התינוק יצא מהתעלה, כבר מאוחר מדי לבצע ניתוח קיסרי.

אבחון מראש

מצב בו לא היה אבחון מראש של השיתוק, הסיכוי שהתינוק יחלים אינו גבוה. מסיבה זו, אחת מהסיבות להגשה של התלונות האלה הוא אבחון מאוחר של השיתוק.

תביעות עקב שיתוק ארב

נזק במקלעת הזרוע של התינוק ולגפיים העליונות אפשר למנוע במצב בו הצוות הצליח לפעול בצורה סבירה. אם נוצרו סיבוכים במהלך הלידה, בנוגע להתנהלות לא סבירה מצדו של הצוות, שהובילו בסופו של דבר לשיתוק ארב, אז יש סבירות לעילה בבית משפט על רשלנות רפואית. כמו שיקול דעת לא הגיוני של הרופא, למשל נחשב לרשלנות רפואית, במצב בו היה ידוע לרופא משקלו של העובר הכבד ובכל זאת לא החליט לבצע ניתוח קיסרי. עם זאת, בזמן לידה טבעית יכול להתעורר הצורך בניתוח קיסרי, בגלל שהילוד מתקשה לעבור את תעלת הלידה. במצב בו הצוות הרפואי לא החליט לבצע ניתוח קיסרי באותו הרגע ובגלל זה נגרם לילוד נזק, ישנה אכן אפשרות לתבוע בבית המשפט.

אולי יעניין אותך גם

רשלנות רפואית בלידה

 נזקים בעקבות רשלנות רפואית בלידה שכיחים יותר מהמקובל לחשוב ועלולים להיגרם לכל יולדת ויילוד.  על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *